Ženšen prispieva k odolnosti organizmu voči únave a stresu

Ženšen je považovaný za jeden z najlepších rastlinných „adaptogénov“.

To v podstate znamená, že je schopný prispôsobiť sa a odstrániť nechcené duševné a telesné správanie. Z hľadiska úzkosti je schopný upokojiť a relaxovať nervózneho a vystresovaného jedinca a zároveň dáva emocionálnu stabilitu a jasnú úroveň myslenia.

A najlepšie na užívaní ženšenu ako prírodného prostriedku na úzkosť je, že nemá absolútne žiadne negatívne účinky … len veľké pozitíva! Okrem toho nemá žiadne interakcie s inými liekmi, potravinami či inými doplnkami, ktoré môžete užívať.

Samozrejme, že ďalšia hlavná výhoda užívania ženšenu je podstatné zvýšenie energie. To je jeden z hlavných dôvodov, prečo športovci pravidelne užívajú ženšen.

Existujú v podstate štyri druhy ženšenu, ktoré môžete kúpiť: americký, kórejský (ázijský), sibírsky (eleuterokok) a indický (Ashwagandha). Bylinkári sa sporia o tom, ktorý z nich je najlepší, ale každý pracuje prekvapivo dobre, ak sú ekologicky pestované v minerálno bohatej, úrodnej pôde!

Sibírsky ženšen je najlacnejší a kórejský červený ženšen je najdrahší. Najjednoduchší spôsob, ako zistiť, ktorý vám bude vyhovovať, je vyskúšať na sebe postupne všetky rôzne odrody. Týmto spôsobom budete vedieť, čo funguje najlepšie pre vás (a čo je najlepšie pre vašu peňaženku).

Podľa všetkých informácií je kórejský ženšen najväčšia „bomba“, takže ak si to môže dovoliť, vyskúšajte tento prvý. Tiež sú na trhu prípravky, ktoré kombinujú účinky vyššie spomenutých ženšenov.

Ženšen – účinky

Ženšen prispieva k odolnosti organizmu voči únave a stresu, k vytrvalosti (kondícii), vitalite a energii ak celkovému osvieženie tela. Podporuje fyzický výkon, pomáha udržiavať fyzické a duševné schopnosti a dobré sexuálne vzťahy. Prispieva k normálnej činnosti imunitného systému.

Ako sa užíva Ženšen?

Korene ženšenu sa sušia na prášok, ktorý sa používa na výrobu tabliet, kapsúl, extraktov, čajov, krémov a ďalších prípravkov, ktoré sa užívajú aj zvonka. Máte teda na výber z viacerých variantov. Zvyčajne sa užíva 1 tableta denne.

Zdroj: www.life-saving-naturalcures-and-naturalremedies.com/

Ponuka prípravkov so Ženšenom:


Views: 2