Chudnutie – rôzne rady

Chudnutie téma dňa. Mnoho žien zúfalo hľadá na internete články o chudnutí. Mnohé vyskúšali tisíce diét a napriek tomu im nič nevydržalo dlhodobejšie. Treba nie len čítať ale aj sa poučiť. Odporúčam vyhľadať čo najviac a z najrôznejších stránok články o chudnutí. Veď ktorá žena netúži mať v harmónii fyzickú a duševnú krásu.

No a na takýto článok som narazil. Je od českého výživového špecialistu (zdroj uvedený pod článkom) Uvádza, že za pár rokov praxe nazbieral radu faktorov, po ktorých sa najviac priberá na tukovom tkanive.

Prečítajte, zvážte

Po čom ženy najviac priberajú

Jedlo bez príloh

Veľmi bežné je u žien, že nejedia prílohy. Často si dávajú len šaláty, občas mäso alebo syr so zeleninou.

Sladké vody a džúsy

Ak pijete džúsy, sladké kolové nápoje aj rôzne “povzbudzovače”, ktoré Vám “dávajú krídla”, potom telo každý deň zásobujete veľkými dávkami cukru, ktorý sa okamžite uloží do tukových zásob.

Tyčinky

Svojich klientov učím ako čítať etikety potravín, ako nájsť skryté cukry a nevhodné zloženie. Toto sa týka aj veľkého množstva rôznych tyčiniek a proteínových tyčiniek, ktoré sa dajú bežne kúpiť vo fitness centrách alebo supermarketoch

Ryžové a kukuričné chlebíky

Ryžové a kukuričné chlebíky majú vysoký glykemický index, takže sa v tele rýchlo “premieňajú” na tukové zásoby. Je nutné ich konzumovať so zeleninou a s bielkovinami.

Nedostatok živín v strave

Veľmi častým “javom” je to, že ženy jedia veľmi malé porcie jedla. Konzumácia veľmi malých porcií stravy vedie tiež k nadváhe, k poškodzovaniu metabolizmu a k nesprávnemu rozloženiu tuku a svalov v tele.

Držanie drastických diét

Väčšina diét, ktoré sú založené na záruke rýchleho schudnutia, sú v podstate o nejedení. Alebo nejedení príloh. Môže dôjsť aj k nejakému úbytku, ale vždy s veľkým JO-JO efektom.

Sedenie

V dnešnej dobe je bohužiaľ normálne, že ľudia sedia vlastne skoro celý deň. Ako v práci, tak doma. Pohybu majú veľmi málo

Zanesené hrubé črevo

Nadváha aj obezita takisto súvisí so zdravým a správne fungujúcim tráviacim traktom. Súčas-ný životný štýl a strava veľmi prispievajú k zlému stavu našich čriev, hlavne hrubého čreva. Vďaka tomu sa v tele hromadia toxické látky. A telo plné toxínov je v neustálom šoku a vďaka tomu si hromadí tukové zásoby.

Sladkosti

Ženy si konzumáciou sladkostí si telo ešte viac zaťažujú, stresujú, ochudobňujú o vitamíny, minerály, fytoživiny a ani tukových zásob v tele neubúda.

Chodím cvičiť večer a potom už nič nejem

Strava po cvičení je nesmierne dôležitá, inak k redukcii vašich tukových zásob nebude dochá-dzať. Bohužiaľ väčšina ľudí toto vôbec nevie a potom to nemôže ani dodržiavať. Len sa potom čudujú, že aj keď cvičí, tak chudnutie neprichádza.

Biele, tmavé, viaczrnné, cereálne, celozrnné pečivo – aké teda mám jesť?

Zistil som, že je veľká neinformovanosť, aké pečivo je vlastne zdravé. Biele, tmavé, viaczrnné, cereálne, celozrnné. Pre naše telo je najlepšie celozrnné pečivo.

Náhodná konzumácia jedál

Každé jedlo počas dňa by sa malo skladať z týchto zložiek: príloha ako zdroj sacharidov (ze-miaky, celozrnné pečivo, celozrnná ryža, quiona, celozrnné cestoviny, kuskus, bulgur, fazuľa, šošovica atd.) Zdroj bielkovín (mäso, ryby, vajcia, tofu , tempeh, mliečne výrobky najlepšie kozie) a zdroj vlákniny

Večerné zobkanie

Jeden z mýtov je to, že ľudia nemajú jesť po 17 hodine. Ak toto niekto skúša, väčšinou to dopadne tak, že má okolo 20 hod hlad a začne niečo ujedať. Sem tam od každého niečo. A to je to najhoršie. Chudnutie to naozaj neurýchli.

Psychické bloky a stres

V dnešnej dobe sa stále viac a viac ľudí obracia na výživové odborníkmi. Rieši s nimi jedál-ničky, čo, kedy, ako a prečo jesť alebo nejesť. Sú to isté materiálne veci. Áno, sú dôležité, ale myslenie a psychika je nad všetkým.

Veľa soli

Väčšina ľudí používa soľ vo veľkej miere. Nielen pre varenie, ale aj konzumuje potraviny s vysokým obsahom sodíka. Sú to hlavne údeniny, tvrdé i tavené syry, instantné polievky, slané pochutiny, minerálne vody a pod

Sladenie kávy a čaju

Čaj i káva je pre väčšinu ľudí počas dňa nutnosťou. V obmedzenej miere je to určite vhodné. Ale problém je so sladením. Prevažná väčšina ľudí používa biely rafinovaný cukor.

Fastfoody

Chudnutie a rýchla strava. Uponáhľaný životný štýl prispieva k veľmi rozšírenej návštevnosti rýchleho občerstvenia. Nielen, že taká to strava je plná chémie a nekvalitných zložiek, ale podstatne prispieva k budovaniu nechcenej tukovej vrstvy.

Tu je uvedených niekoľko faktov, čoho sa vyvarovať, ak chcete mať telo zdravé a štíhle. Určite stojí za to, sa o tom viac vzdelávať a potom to aj skúšať zavádzať do života.
Viac a podrobnejšie si môžete prečítať na stránkach autora

Ak vas zaujímajú články o chudnuti, pozrite si aj „Zdravé chudnutie s ovocím a zeleninou“ 


Views: 2