Urofit Klas – extrakt z brusníc

Infekcia močových ciest

V štatistikách sa uvádza, že až 40% žien a 12% mužov aspoň raz za život toto ochorenie postihne. U každej piatej ženy sa ochorenie aj zopakuje. Akútne infekcie sú zvyčajne dobre liečiteľné obvyklý antibakteriálnymi prípravkami v priebehu niekoľkých dní. Urofit Klas pôsobí ako prevencia proti zápalom močových ciest a močového mechúra, bráni priľnavosti baktérií na stenu močových ciest

Zápaly močových ciest sú po zápaloch dýchacích ciest druhými najbežnejšie sa vyskytujúcimi bakteriálnymi infekčnými ochoreniami. Odhaduje sa, že približne 15 % všetkých antibiotík sa predpíše práve z tohto dôvodu.

Prevencia na infekciu močových ciest

Doplnkovú liečbu často predstavuje dlhodobé podávanie malých dávok močových chemoterapeutík, čo však môže byť príčinou vzniku bakteriálnej rezistencie. Preto je potrebné hľadať a využívať aj ďalšie terapeutické a ochranné  metódy liečby.

Do doplnkovej liečby infekcií močových ciest patria predovšetkým výťažky z brusníc. Niektoré začínajúce zápaly je možné svojpomocne preliečiť aj dostatočne koncentrovaným extraktom z plodov brusnice v kombinácii s vysokým príjmom tekutín.

Pri opakovaných zápaloch močových ciest sa odporúčajú kvalitné brusnicové extrakty  aj ako prevencia. Jednou z možností je aj užívanie extraktov z brusnice v prípravku Urofit Klas

Trápia Vás nepríjemné príznaky zápalu močových ciest ako je bolesť, pálenie, rezanie?  Ak áno skúste:

Urofit Klas

Pôsobí ako prevencia proti zápalom močových ciest a močového mechúra, bráni priľnavosti baktérií na stenu močových ciest, má probioticke vlastnosti, podporuje zdravé osídlenie čreva baktériami.

 • chráni močové cesty, prostatu
 • znižuje zápach moču
 • prechádza prirodzene zažívacím traktom, neničí „priateľské“ baktérie
 • pomáha vyplavovať nežiaduce baktérie E.coli z močových ciest

Treba mať na pamäti, že sa nejedná o žiadne lieky, ale o výživový doplnok.  Môžete ho využiť ako alternatívny doplnok najmä v prevencii a doplnkovej liečbe. jeho využívaním vo vhodných prípadoch sa dá prispieť aj k zníženiu spotreby antibiotík a močových hemoterapeutík, a tým sekundárne aj k zníženiu neustále stúpajúcej, epidemiologicky veľmi významnej, bakteriálnej odolnosti.

Urofit Klas – zloženie:

Brusnicový extrakt 83:1
Extrakt z americkej brusnice, pomáha pri uzdravovaní močových ciest. Okrem toho, znižuje priľnavosť moču k stene močových ciest, pôsobí močopudne a antibakteriálne. Uvedený extrakt z brusnice ocenia hlavne ľudiatrpiaci na inkontinenciu, brusnicový extrakt  zabraňuje množeniu baktérií a zlepšuje ich vyplavovaniu.

Brusnicový proteínový prášok
Proteínový extrakt z brusnicových semienok sa získava lisovaním za studena a následnou filtráciou. Obsahuje vysoké množstvo proantocyanidínov a veľmi dobre vstrebateľných antioxidantov. Svojím zložením zosilňuje pôsobnosť brusnicového extraktu, ochraňuje zdravie prostaty a navyše pôsobí proti tvorbe nádorov.

D-Mannosa
D-Mannosa je vzácny monosacharid.(jednoduchý cukor) Dokáže sa rýchlo dostať do moču, kde obaľuje nežiaduce baktérie a takto im zabraňuje prichytiť sa na vnútorné steny močových ciest. D-Mannosa má súčasne aj močopudný účinok a takto sa močové cesty rýchlo čistia a zbavujú akútnych aj chronických bakteriálnych zápalov.

Urofit Klas – výpis hlavných účinkov:

 • –  odstraňuje nepríjemné príznaky zápalu močových ciest ako bolesť, pálenie, rezanie
 • – chráni močové cesty
 • – chráni prostatuznižuje riziko vzniku nádorov
 • – znižuje zápach moču (vhodné pri inkontinencii)
 • – pôsobí močopudne
 • – má probioticke vlastnosti, napomáha k zdravému osídleniu čreva baktériami
 • – pomáha vyplavovať nežiadúce baktérie E.coli z močových ciest
 • – ničí baktériu Helicobacter pylori, ktorá spôsobuje žalúdočné vredy
 • – bráni priľnavosti baktérií na stenu močových ciest
 • – pôsobí proti zápalom močových ciest a močového mechúra
 •  

Užívanie a kombinácia:
– bežne 1 kapsula denne
– pri akútnych problémoch 2-2-2 cps. 30 min. pred jedlom
– pre doliečenie 1-0-1 cps. 30 min. pred jedlom

Pri užívaní je vhodné zvýšiť pitný režim a každú kapsulu zapíjať pohárom vody.

Views: 2