Gynekologické výtoky, mykóza

Vaginálna mykóza – táto zákerná infekcia sa stáva čoraz bežnejšou, najmä u žien. Jej príznaky sú evidentné a neignorovateľné, čo ju robí zrejmým problémom, ktorému treba čeliť.

Vaginálna mykóza je veľmi nepríjemným ochorením vagíny,  ktorej najčastejším pôvodcom je kvasinka Candida albicans

mykóza ilustračný obrázok

Príčiny vaginálnej mykózy

Infekcia môže vzniknúť z mnohých dôvodov, vrátane oslabenia imunitného systému, užívania antibiotík, alebo dokonca používania syntetickej bielizne, ktorá bráni koži dýchať. Čo je ešte horšie, niektoré životné návyky, ako časté striedanie sexuálnych partnerov alebo nadmerná konzumácia sladkostí, môžu len stupňovať riziko.

Ale nezúfajte! Existuje množstvo spôsobov, ako sa tejto infekcii vyhnúť alebo ju úspešne liečiť. Okrem klasických liekov existujú aj prírodné alternatívy. Prírodná liečba zahŕňa špeciálne kapsuly alebo tabletky vaginálnych antimykotík, ktoré môžu byť aplikované priamo do pošvy, či masti, ktoré pomáhajú na vonkajšie podráždené časti genitálu.

 • Medzi populárne prípravky patria napríklad Klotrimazol (Canesten gyn) alebo Ekonazol (Gyno-pevaryl), ktoré pôsobia priamo na kvasinky a iné baktérie spôsobujúce infekciu. Ďalšou možnosťou sú Tetraboritan sodný (Boraxové globule), ktoré majú mierne antiseptické účinky.

Liečba však môže byť dlhá a niekedy dokonca náročná. Je dôležité nezúfať a vytrvať, pretože prerušenie liečby môže mať vážne následky. Niektoré prípady mykózy môžu trvať aj niekoľko mesiacov, a preto je dôležité vytrvalo dodržiavať liečebný režim.

 • Ako prevencia sa odporúča dodržiavanie základných hygienických zásad, používanie bavlnených spodnej bielizne a obmedzenie konzumácie cukru a iných potravín, ktoré môžu podporovať rast kvasiniek.
 • Informovanie partnera. Ak máte aktívny sexuálny život, je dôležité informovať aj vášho partnera o svojej diagnóze a prípadne sa podrobiť rovnakej liečbe. To môže znížiť riziko opakovaných infekcií a pomôcť zabrániť vzájomnému prenosu.

Vaginálna mykóza časté príčiny:

 • časté striedanie sexuálnych partnerov
 • užívanie antikoncepčných tabliet stupňuje riziko infekcie
 • užívanie rôznych antibiotík, ktoré potláčajú normálnu mikroflóru v črevách
 • syntetická bielizeň, v ktorej koža nemôže dýchať
 • antibakteriálne mydlá, ktoré likvidujú prirodzené baktérie
 • časté jedlá s obsahom droždia alebo plesní
 • nadmerná konzumácia sladkostí tiež k tomu prispieva

Často aj po liečbe mykotická infekcia pretrváva, recidivuje a opakovane sa objavuje. Na liečbu mykózy v dnešnej dobe existuje veľa prípravkov, z ktorých sa dá vyberať.

Mykóza pripravky

Pomáha aj biolog.prísada do kúpeľa

Na vaginálnu mykózu môžete použiť kúpeľ s múdrou hubou Feel Fresh


Na ťažkosti s vaginálnou mykózou

Medzi časté civilizačné choroby patria rôzne mykózy. Vaginálna mykóza to  nie je pohlavné ochorenie, pretože sa obvykle neprenáša pohlavným stykom. No na kvasinkovú infekciu môžu  ochorieť aj muži – partneri žien, ktoré pošvovou mykózou trpia alebo trpeli.
Vaginálne prípravky Canesten sú vysoko kvalitné lieky, ktoré pomáhajú ženám na celom svete riešiť ťažkosti s vaginálnou mykózou.

Canesten Gyn Kombi vaginálne tablety 500mg + krém 20g

Canasten obrázok prípravku na problémy s mykozov

Canesten Kombi je ideálny prípravok pre kombinovanú liečbu. Je to obľúbená kombinácia pošvovej a vonkajšej liečby, pre každú ženu ktorá má tieto problémy.  Balenie Kombi obsahuje 1 vaginálnu tabletu, ktorá sa jednorázovo zavedie do pošvy pomocou aplikátora (vnútorná pošvová liečba) a krém na vonkajšiu aplikáciu na vonkajšie genitálie.

Dĺžka liečby Canesten Kombi:

 • 1 vaginálna tableta sa jednorázovo zavedie do pošvy, a to najlepšie večer pred spaním pomocou aplikátora.
 • Liečivá látka sa z tablety postupne uvoľňuje počas obdobia 4 dní.
 • Krém sa aplikuje 2-3krát denne počas obdobia 1-2 týždňov.

Na druhý deň už by ste nemali pociťovať príznaky. A krém odstráni začervenanie a uľavuje svrbenie. Krém je vhodný i pre liečbu sexuálneho partnera.

Tento liečivý prípravok bez lekárskeho predpisu môžete kúpiť aj online


Views: 2