Jedzte cesnak a petržlen a žite dlhšie a zdravšie!

Cesnak a petržlen

Už z histórie sú známe, ako účinné prírodné lieky na množstvo zdravotných problémov. Cesnak – účinok tohto fantastického prírodného lieku je pomalý tak, ako je pomalá a trpezlivá sama príroda.

Eleanor Rooseveltová si denne dávala tri čokoládou potiahnuté tabletky cesnaku, aby mala lepšiu pamäť. Cesnak obsahuje množstvo sulfidov, ktoré znižujú hladinu tukov v krvi a krvný tlak. Zlepšuje cirkuláciu krvi, pretože obsahuje arginín, silný antioxidant. Ide o aminokyselinu, ktorá pomáha uvoľňovať krvné cesty.

„Cesnak prebúdza bunkové enzýmy, ktoré rozkladajú a odstraňujú karcinogénne látky. Radšej trochu zápachu ako nádor, nie?“

Bez zápachu

Dobrých zdravotných účinkov cesnaku využil aj farmaceutický priemysel a začal z tohto rastlinného zázraku vyrábať doplnky výživy. Tie majú výhodu v tom, že človeku po nich nesmrdí dych, hoci proti cesnakovému dychu sa dá bojovať žutím čerstvej petržlenovej vňate alebo rozhryzením zrnka kávy.

Každý vie, aký je cesnak silný a zdravý! Ale viete si predstaviť, že si dáte strúčik cesnaku na raňajky a vyrazíte do práce? Mnohokrát si človek cesnak „naplánuje“ k večeri, ale aj po precíznom vyčistení zubov má ráno pocit, že bude musieť v práci na kolegov či klientov hovoriť z väčšej diaľky …

Ak chcete zabrániť typickému cesnakovému zápachuz úst odporúčame doplnok výživy, a to prípravok s výťažkom z účinnejších kanadských odrôd cesnaku a petržlenu – so zníženým zápachom a dráždením žalúdka.

S cesnakom aj proti vysokému cholesterolu

Niektoré účinky cesnaku:

  • Znižuje vysoký krvný tlak a rozširuje cievy,
  • Podporuje pečeňové funkcie a vylučovanie žlče.
  • Ničí baktérie a huby
  • Znižuje hladinu škodlivého cholesterolu
  • Priaznivo pôsobí pri cukrovke.
  • Napravuje črevnú flóru.
  • Spomaľuje proces starnutia.

Účinky petržlenu:

  • Dobre pôsobí pri menštruačných problémoch
  • Priaznivo ovplyvňuje ľadviny a močové cesty.
  • Povzbudzuje činnosť čriev a trávenia.

Nezabúdajte, že varený, či inak teplom spracovaný cesnak stráca takmer všetky jeho zdravé vlastnosti.

Cesnak – cena a pomer. Je to dôležité.

Porovnajte zloženie tohto prípravku s inými druhmi na trhu. Možno ste si doteraz nevšimli koľko mg sa nachádza v jednej tablete. Niekde je to smiešne az 1mg/tab a predávajú ho asi o polovicu lacnejšie. Čo sa vám viac oplatí.

Klas Cesnak a petržlen. Účinné látky v jednej tablete:
výťažok z cesnaku 250mg,
výťažok z petržlenu 250mg.

Predaj Cesnak s petržlenom online:


Prečo cesnak ako doplnok výživy

Komu záleží na dobrom zdraví, tak vie oceniť účinky cesnaku. Čínsky cesnak sa do našich obchodov (a je ho najviac) dostáva až rok po zbere a musí byť chemicky ošetrený, aby prežil cestu.Skúste si dať strúčik čínskeho a domáceho cesnaku, rozdiel je značný. Chuťovými kvalitami a určite ani obsahom prospešných sírnych zlúčenín sa nemôžu porovnávať.

Nutričné hodnoty

Nutričné Hodnoty (na 100 g)CesnakPetržlen
Energetická Hodnota (kcal)14936
Bielkoviny (g)6,362,21
Sacharidy (g)33,697,56
Tuky (g)0,500,79
Vláknina (g)2,13,30
Vitamín C (mg)31,2133
Vitamín A (IU)98424
Vitamín K (µg)0,11640
Fosfor (mg)15358
Draslík (mg)401554
Tieto uvedené hodnoty sú priemerné a môžu sa líšiť v závislosti od konkrétneho produktu a spôsobu prípravy.

Views: 1