CELULITÍDA „pomarančová koža“

Celulitída trápi približne 90% žien. Obyčajne začína okolo puberty, postihuje ženy všetkých vekových kategórii a telesnej váhy. Do najrizikovejšej skupiny patria dievčatá v puberte, ženy po tehotenstve, v menopauze a ženy užívajúce hormonálnu antikoncepciu a hormonálnu liečbu.

Celulitída postihuje predovšetkým nežné pohlavie a to najmä v dôsledku súhry viacerých faktorov ako sú dedičnosť, nadváha, ochabnuté väzivo, nesprávna životospráva, hormonálne poruchy, zlý krvný a lymfatický obeh.

Čo podporuje vznik celulitídy

  • Hormonálna antikoncepcia a substitučná hormonálna liečba v období prechodu.
  • Tesná bielizeň, ktorá zabraňuje správnemu prúdeniu krvi.
  • Fajčenie sťahuje a poškodzuje cievnu stenu.
  • Strava bohatá na nasýtené tuky, ako sú vyprážané jedlá, používanie prepáleného oleja, strava bohatá na živočíšne tuky, skryté tuky (údeniny, zmrzlina, čokoláda, keksy, tyčinky, zemiakové lupienky, biele pečivo, jedlá rýchleho občerstvenia, živočíšne bielkoviny, cukry, nedostatok vitamínov a minerálov ). Nesprávne stravovanie vedie k hromadeniu toxínov, nestrávených metabolitov. Nevhodné je všetko, čo spôsobuje okysľovanie organizmu. Patria sem aj sýtené vody kysličníkom uhličitým („bublinkové vody“), ale aj káva.
  • Nedostatok pohybu, sedavé zamestnanie a stres.
  • Alkohol, tabak, kofeín, pochutiny – majonéza, šalátové dresingy, kečup.

Čo pomáha v boji proti celulitíde:

Výživa. Dôležitý je vyvážený prísun a výdaj energie. Správna skladba a zloženie stravy. Je potrebné obmedziť modernú stravu bohatú na vysoký obsah energie s nedostatkom vitamínov a minerálov.

Pohyb podporuje aktívny odsun splodín metabolizmu z postihnutých častí. Doporučuje sa rýchla chôdza, aqua aerobik, rýchla jazda na bicykli, plávanie, tancovanie a rôzne posilňovacie cvičenia s dostatočným počtom opakovaní a malými záťažami pre formovanie postavy.
Cvičenie, pri ktorom dochádza k otrasom, ako sú napr. poskoky sa neodporúča.
Vhodné sú spevňujúce cviky, ako je posilňovanie žilovej pumpy – svalov lýtka, ale aj posilňovanie svalov panvového dna.

Celulitída – ako jej najlepšie predchádzať.

Masáž. Účinná je hlboká masáž, ktorá výrazne prekrvuje podkožie a zlepšuje odtok lymfy, urýchľuje odbúravanie tukových zásob, posilňuje väzivo, spevňuje podkožie a kožu.

Potravinové doplnky racionálne dopĺňajú stravu.
Vhodne zvyšujú prietok krvi v cievach, zvyšujú aktivitu lymfatických ciev a tiež zvyšujú odbúravanie tukov, ktoré sú pri obnove cirkulácie lepšie dostupné metabolickému spracovaniu.

Zázračný prostriedok v boji s celulitídou neexistuje.
Nedá sa odstrániť, dá sa však výrazne zmierniť. Na to však rôzne krémy postačovať asi nebudú. To čo naozaj môže pomôcť, je celková zmena životného štýlu, ktorá sa dotkne výživy, pohybovej aktivity človeka, ako aj pravidelnej starostlivosti o postihnuté časti tela.

Niektoré ženy si pochvaľujú v  kombinácii s vhodnou stravou a dostatkom pohybu, prípravok vo forme gélu  Cellulitis a iné zas  Collistar, ktorý má na konci tuby masážne hlavice a tak sa môžete masírovať, koľko sa vám páči.

Celulitída ilustračný obrázok

Cellulitis 500 ml

Cellulitis je unikátny 4-stupňový prípravok vo forme gélu s vysokým obsahom bio-aktívnych látok z výťažkov 18 druhov bylín a rastlín.

Aktívne látky produktu Cellulitis spôsobujú miestne prehriatie a prekrvenie tkaniva, čím zvyšujú látkovú výmenu a podporujú odbúravanie tukových buniek. Vďaka masáži dochádza k zvýšeniu elasticity, rozpúšťaniu drobných jazvičiek a vyhladzovaniu pokožky.


Views: 1