Šťava z červenej repy: Elixír zdravia a vitality

Šťava z červenej repy je viac než len obyčajný nápoj. Je to silný elixír, ktorý podporuje vaše zdravie, krásu a fyzickú aj psychickú vitalitu.

Recept na posilnenie obranyschopnosti

Recept je veľmi jednoduchý. Pre tento posilňujúci nápoj budete potrebovať:

 • 1 červenú repu
 • 2 mrkvy
 • 1 jablko

Postup:

Umyte a očistite zeleninu a ovocie, nakrájajte na malé kúsky a zmixujte s trochou minerálky. Použite odšťavňovač alebo mixér. Pre sviežejšiu chuť môžete pridať trochu citrónu. Dôležité je vypiť nápoj hneď po príprave.

Kedy piť tento zázračný nápoj?

Ideálne je ráno, na lačný žalúdok, a asi za hodinu si dajte raňajky. Pre rýchlejšie a lepšie výsledky pite nápoj dvakrát denne – ráno a druhý pohár pred 17:00.

Benefity šťava z červenej repy:

 • Prevencia a boj proti zhubným bunkám
 • Ochrana pečene, obličiek, pankreasu a prevencia vredov
 • Posilnenie pľúc a ochrana pred infarktom a vysokým krvným tlakom
 • Zlepšenie zraku a odstránenie problémov s očami
 • Zlepšenie fyzickej kondície a úľava od bolesti svalov
 • Detoxikácia tela a prevencia zápchy
 • Zdravá a žiarivá pokožka, účinná aj pri akné
 • Pomoc pri infekcii v hrdle, menštruačných bolestiach a sennej nádche

Šťava z červenej repy, tento nápoj je bez vedľajších účinkov a je vysoko výživný. Okrem toho, ak ho budete pravidelne piť podľa odporúčaného postupu, už po dvoch týždňoch pocítite zlepšenie imunitného systému. Mnohí liečitelia a dokonca aj niektorí lekári ho odporúčajú ako doplnok k liečbe a pre celkové posilnenie imunitného systému.

Obrazok šťava z červenej repy, jabĺk a mrkvy

Štava z červenej repy, tipy na prípravu a konzumáciu:

Výber surovín: Zamerajte sa na kúpu čerstvej a organickej zeleniny. Čerstvosť zeleniny je kľúčová pre maximálnu nutričnú hodnotu a chuť šťavy.

Predpríprava zeleniny: Repu, mrkvu a jablko dôkladne umyte pod tečúcou vodou, aby ste odstránili všetky nečistoty a pesticídy. Pri organickej zelenine môžete nechať šupku, kde sa nachádza veľa živín.

Veľkosť kúskov: Krájajte zeleninu a ovocie na menšie kúsky. To uľahčí ich mixovanie a zabezpečí, že odšťavovač alebo mixér bude pracovať efektívnejšie.

Použitie odšťavovača vs. mixéra: Ak máte odšťavovač, použite ho pre získanie čistej šťavy bez dužiny. Ak používate mixér, môžete po zmiešaní šťavu precediť cez jemné sitko alebo gázu, aby ste odstránili väčšinu dužiny.

Pomer ingrediencií: Experimentujte s pomerom repy, mrkvy a jablka, aby ste našli svoju obľúbenú chuťovú kombináciu. Niektorí ľudia môžu preferovať sladšiu chuť s viac jablkom, zatiaľ čo iní uprednostňujú viac zeleniny.

Pridanie iných ingrediencií: Pre zvýšenie nutričnej hodnoty alebo zmeny chuti môžete pridať ďalšie ingrediencie, ako sú zázvor (pre pikantnejší nádych), citrón (pre osviežujúcu chuť), alebo listy mäty či špenátu pre extra dávku zeleniny.

Teplota šťavy: Niektorí ľudia preferujú piť šťavu chladenú. Môžete ju uložiť v chladničke na krátku dobu pred podávaním, ale nezabudnite, že je najlepšie vypiť ju čo najskôr po príprave.

Konzumácia: Pite šťavu pomaly a vychutnávajte si ju. Pomalé pitie umožní telu lepšie absorbovať živiny a zvyšuje pocit nasýtenia.

Čistenie po príprave: Hneď po použití odšťavňovača alebo mixéra ich dôkladne umyte. Zvyšky zeleniny a ovocia môžu byť ťažké na odstránenie, ak zaschnú.
Pravidelnosť: Ak chcete, aby nápoj mal pozitívny vplyv na vaše zdravie, konzumujte ho pravidelne. Vytvorenie rutiny, ako napríklad pitie šťavy každé ráno, pomôže zabezpečiť konzistentné výsledky.

Tabuľka nutričných hodnôt na 100 gramov surovej červenej repy, mrkvy a jablka.

Nutričná hodnotaČervená repa (na 100g)Mrkva (na 100g)Jablko (na 100g)
Kalórie43 kcal41 kcal52 kcal
Celkový tuk0.2 g0.2 g0.2 g
Sodík78 mg69 mg1 mg
Draslík325 mg320 mg107 mg
Celkové sacharidy10 g10 g14 g
Vláknina2.8 g2.8 g2.4 g
Cukor7 g4.7 g10 g
Bielkoviny1.6 g0.9 g0.3 g
Vitamín A2% DV334% DV1% DV
Vitamín C8% DV9% DV8% DV
Vápnik2% DV3% DV1% DV
Železo4% DV2% DV1% DV
DV = Odporúčaná denná dávka
Táto tabuľka ponúka prehľadný pohľad na základné nutričné hodnoty červenej repy, mrkvy a jablka. Je dôležité poznamenať, že tieto hodnoty sa môžu líšiť v závislosti od odrody a spôsobu prípravy potravín.
Views: 4