Starostlivosť o intímne partie

Vaginálna mykóza

Intímne partie, málo sa o nich bežne hovorí. Vaginálna mykóza – ide o najčastejšie o kvasinkové ochorenie spôsobené kvasinkou „Candida albicans“, ktorá je bežnou súčasťou mikroflóry vnútri pošvy. Pri nerovnováhe tejto mikroflóry môže dôjsť k premnoženiu kvasiniek a rozvoju nepríjemných ťažkostí, ktoré najčastejšie končia návštevou gynekológa. Prejavuje sa bielym výtokom tvarohovité konzistencie sprevádzaným urputným svrbením , pálením a bolesťou pri močení a pohlavnom styku.

CANESTEST test na samodiagnostiku vaginalnych infekcii

canatest ilustračný obrázok

Vaginálna mykóza sa bežne lieči antimykotikami, ktoré sa aplikujú vo forme vaginálnych čapíkov, krémov alebo masťami. Ascendentným šírením (smerom nahor) môže dôjsť k zápalu maternice alebo močových ciest. Podľa štatistík sa s vaginálnou mykózou zoznámi za svoj život až 75% žien, každá druhá nimi trpí opakovane, chronicky sa potom vyskytuje u 5% žien.

Nerovnováhu vaginálnej mikroflóry spôsobuje rad faktorov – hektický životný štýl plný stresu, upnuté oblečenie zo syntetických materiálov, priemyselne spracované potraviny s nadbytkom jednoduchých cukrov a rôzne hormonálne výkyvy (tehotenstvo, prechod, menštruácia, tabletka „po“) i sexuálna aktivita.

Intímne prtie – Feel Fresh 5x2g biolog.prísada do kúpeľa

Českí vedci objavili, že múdra huba (Pythium oligandrum) si poradí nielen so zápachom nôh, ale aj s vredmi predkolenia, atopickým ekzémom, lupienkou (psoriázou), mykózami a paradentózou.

feel-fresh a starostlivosť o intímne partie

FEEL FRESH – prípravok s obsahom mikroflóry Pythium oligandrum určený pre kožu náchylnú k zapareniu a pre starostlivosť o miesta náchylné k výskytu kvasiniek (najmä rodu Candida).

Aplikácia: Oplachy po dobu 30-60 minút najlepšie tri dni po sebe.
Návod:
1. Napustíme príjemne vlažnú vodu do sedacej vane.
2. Do fľaštičky s prípravkom nalejeme vlažnú vodu a dobre pretrepeme.
3. Zmes vylejeme do pripravenej vlažného kúpeľa (sedacia, kúpacia vaňa).
4. Vo vytvorenom kúpeli, za občasných vírivých pohybov rúk sa kúpeme po dobu 30 – 60 minút (je možné kúpeľ predĺžiť a doliať teplú vodu), potom kúpeľ vypustíme.
Kúpeľ opakujeme podľa potreby, najlepšie tri dni po dobe.
Po dobu 12 hodín nepoužívame iné prípravky na ošetrovanie kože, okrem bežnej hygieny.

Pre starostlivosť o intímne partie môžete skúsiť aj bylinkový kúpeľ
Uvarte si čaj z kamiliek, prasličky, rebríčka, dubovej kôry, myrty alebo šalvie. Bylinky preceďte a čaj nalejte do vane, prípadne do lavóra a doprajte si sedavý kúpeľ. Oslobodí vás od svrbenia a nepríjemných pocitov vo vagíne, pretože obsahuje protizápalové lát­ky.

Intímna hygiena

Pokiaľ trpíte vaginálnou infekciou a pociťujete nepríjemné príznaky, umývaním bežnými mydlami ich môžete ešte zhoršiť. Je teda potrebné používať umývací gél vyvinutý cielene pre špeciálnu intímnu hygienu pri vaginálnych ťažkostiach.

Canesten IntimGel

obrázok Canesten IntimGel intímne partie

Pokožka v intímnych partiách je citlivá a preto je dôležité ju ošetrovať špeciálnym gélom na intímnu hygienu bez konzervačných látok, farbív a mydla.
IntimGel pomáha neutralizovať nadmerne kyslé prostredie a podporuje vaginálnu mikroflóru. Špeciálna intímna hygiena v čase vaginálnych ťažkostí vám poskytne rýchlu úľavu od pocitu svrbenia a pálenia pokožky už do 15 minút.
Intímny gél sa odporúča používať 2x denne, najlepšie ráno a večer. Nanáša sa mokrú pokožku v intímnych partiách a opláchne sa dostatočným množstvom vody.Views: 2