Super Acidophilus

Probiotiká voľakto chváli, iný považuje za šarlatánstvo.

Mikroorganizmy nazývané probiotiká sú pridávané do doplnkov stravy so zámerom zlepšenia bakteriálnej rovnováhy v tráviacom trakte.
U nás sú dve kategórie výrobkov, ktoré poznáme pod názvom „Probiotiká“ alebo „probiotické kultúry“.

 • Na jednej strane sú to kyslomliečne výrobky obvykle dostupné v potravinárskych maloobchodoch.
 • Na druhej strane tablety a kapsule k dostaniu v internetových lekárňach a e-shopoch.
 • Tieto probiotické výrobky sa líšia rôznymi druhmi a obsahom prítomných mikroorganizmov.

Prípravok Super Acidophilus

Nedostatok prospešných črevných baktérií vzniká najčastejšie ich likvidáciou antibiotikami. Ďalej zdravú črevnú flóru ničí: chemoterapia, steroidy, kortiikoidy, antikoncepčné tablety a ďalšie syntetické liečivá, stres a vyčerpanosť, cukor, alkohol, plesne.

Kvasinka Candida, ktorá pri črevnej disbióze črevo väčšinou postihne, vylučuje jedy, ktoré ničia bunky. Jedy poškodzujú psychiku, preťažujú imunitný systém (hlavne lymfatické uzliny, kde sa potom tvoria nádory).

Podľa definície Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) tieto živé organizmy pri podavaní v dostatočnom množstve vyvolávajú zlepšenie zdravotného stavu prijímateľa

Firma KLAS vám prináša nový kvalitní prírodný prípravok. Jedná sa o vyváženú kombináciu probiotických kultúr, ktoré poznáme už z prípravku Super Acidophilus Plus 6 miliard a prebiotických vyživujúcich látok. Kombinácia probiotik a prebiotik tak spĺňa najprísnejšie kritéria moderného potravinového doplnku.

Super Acidophilus Klas 10miliárd

– najcennejší prípravok na akýkoľvek druh črevnej mikrobiálnej nerovnováhy.
Super Acidophilus Klas 10miliárd má celkom najväčšie množstvo baktérií, zo všetkých doplnkov výživy ktoré sú dostupné na slovenskom trhu a tiež obsahuje 3 najdôležitejšie črevné baktérie, ktoré keď si kúpite v lekárni samostatne, zaplatíte 2x toľko.

Super Acidophilus ilustračný obrázok

Pre koho je Super Acidophilus Klas 10 miliárd vhodný:

 • pre deti (odpadne zložité presvedčovanie detí, žuvacie tablety majú výbornú chuť)
 • pre dospelých všetkých vekových kategórii
 • pre tehotné a dojčiace ženy
 • Prípravok Acidophilus neobsahuje mliečny substrát a teda je vhodný aj pre alergikov.

Pár príkladov ako dávkovať a kombinovať Super Acidophilus Klas 10 miliard

 • Pri akútnych a chronických hnačkách
  Kombinujeme Super Acidophilus Klas 10 miliárd s Betavitalom, ktorý užívame v dávke 3 × denne jednu či 3 × denne 2 čajové lyžičky alebo si Betavital môžeme nariediť do vlažnej čistej vody a popíjať priebežne po celý deň.
 • Pri nadúvaní, plynatosti a bolestiach brucha
  Kombinujeme Super Acidophilus Klas 10 miliard s Bromelian + Papain v dávke 2 × denne alebo 3 × denne jednu tabletu s jedlom či po jedle a upravíme tiež jedálny lístok.
 • Pri sennej nádche a ďalších dýchacích alergických prejavoch
  Kombinujeme Super Acidophilus Klas 10 miliárd s LKVB6 v dávke 3 × denne jednu tabletu pred jedlom, Super Bromelain 500 mg + Papain v dávke 3 × denne jednu tabletu 45 min. pred jedlom a podľa stavu a povahy alergie ešte môžeme pridávať Imuno C komplex v dávke 2 × denne jednu tabletu nalačno a Klíčkový olej s vitamínmi v dávke 3 × denne 1 až 2 kapsle pred jedlom.
 • Pri zápche
  Kombinuje Super Acidophilus Klas 10 miliárd s LKVB6 v dávke 3 × denne jedna tableta pred jedlom a Klíčkovým olejom v dávke 3 × denne 2 kapsle pred jedlom. Ďalej zapojujeme aj nácvik defakačného reflexu a samozrejme upravíme jedálniček, prevádzame krúživé masáže brucha v smere hodinových ručičiek a tiež zvýšime pohybovú aktivitu.
 • Pri zápaloch močových ciest a vaginálnych mykózach
  Kombinujeme Super Acidophilus Klas 10 miliárd najčastejšie s Cesnakom + Petržlenom v dávke 3 × denne jedna tableta pred jedlom a Super Bromelainom + Papainom v dávke 3 × denne 2 tablety 45 min. pred jedlom. Môžeme tiež pridávať Betavital či LKVB6.
 • Pri zápachu z úst
  Kombinujeme najčastejšie s LKVB6 v dávke 3 × denne 1 tabletu pred jedlom a pridať môžeme aj Super Bormelain + Papain v dávke 3 × denne jednu tabletu s jedlom.

Zloženie:
1 tableta obsahuje 10 miliárd aktívnych baktérii v zložení:
Lactobacillus Acidophilus, Lactobacillus Rhamnosus,
Lactobacillus Plantarum, Bifido Longum, Bifidi Bifidum, Lactobacillus Casei
Užívanie:
bežne 1 kapsula denne resp. 1x za 2 dni, liečebne 1-3 kapsule denne. Pre optimálnu účinnosť doporučujeme užívať po dobu 2-3 mesiacov.

Views: 0