Prírodná kozmetika Weleda

Prírodná kozmetika Weleda pochádza z výrobných závodov vo Švajčiarsku, Francúzsku a Nemecku. Takmer storočná tradícia vývoja a výroby, čisté zloženie, jasná komunikácia, významný podiel bio-zložiek,… Okrem iného, používa ju nejedna celebrita.

Kozmetika Weleda je možno pre niekoho drahšia ako iné značky, ale treba zvážiť čo obsahuje, resp. neobsahuje.

Vo Welede od jej založenia v roku 1921 vyvíjali produkty z prírodných surovín bez syntetických prídavkov v podobe syntetických konzervantov, farbív alebo parfumov, bez základov vyrábaných z minerálnych olejov. Podľa ic filozofie ropa a jej deriváty (parafín, vazelína,…) na pokožku bežne nepatria.

V súčasnosti vyrábajú rozsiahly a vzájomne sa dopĺňajúci sortiment kozmetiky a prípravkov zameraných na podporu zdravia vytvorený z prírodných látok. Veľká časť z neho je určená na starostlivosť o pokožku tela, predovšetkým však o pleť.

Aby ste mohli dopriať pokožke prírodnú starostlivosť od prvého kroku, vyvinula Weleda na to, čistiacu kozmetiku na pleť.
Najmä pravidelné používanie dekoratívnej kozmetiky a znečistenie životného prostredia každý deň prispievajú svojou troškou k zhoršovaniu stavu našej pokožky, tak si ju vylepšime pomocou prírodnej kozmetiky.

Čistiaca kozmetika Weleda

sa používa na hĺbkové čistenie pokožky tváre. Základ tvoria rastlinné výťažky z hamamelisu (Hamamelis Virginiana). Upokojujú a osviežujú pokožku, zjemňujú póry a spolu s ďalšími prírodným zložkami celkovo prospievajú pleti

Kosatcová kozmetika Weleda

má na pokožku tonizujúce, oživujúce a hojivé účinky, podporuje jej prirodzené regeneračné schopnosti a stabilizuje vlhkostný režim. Pre tieto jej vlastnosti predstavuje veľmi dobré riešenie problémov najmä mladých ľudí

Ružová kozmetika Weleda

zodpovedá špecifickým potrebám pleti po tridsiatke. Jej základom je olej zo semien ruže Mosqueta. Olej je bohatý na nenasýtene mastné kyseliny, ktoré dokážu redukovať prvé prejavy starnutia a účinne ich zbrzdiť.

Regeneračná kozmetika z granátového jablka Weleda

zodpovedá špecifickým potrebám pleti po štyridsiatke.
Olej zo semien granátových jabĺk tvorí základ kozmetického radu pôsobíí ako prírodný antioxidant, chráni pleť proti pôsobeniu voľných radikálov a zmierňuje tak prejavy starnutia.

Mandľová kozmetika Weleda

je používaná pri alergii na bežnú hypoalergénnu kozmetiku i pri atopickom ekzéme. Jej základom je jemný mandľový olej. Zloženie z čistých prírodných surovín bez syntetických konzervantov a farbív nezaťažuje pleť, predstavuje komplexnú dennú, nočnú a regeneračnú starostlivosť aj pre problematickú extrémne citlivú pokožku.

Pánska kozmetika

sa skladá z čistých prírodných zložiek bez syntetických konzervantov, farbív či parfumov a má i prijateľnú cenu. Zodpovedá špecifickým potrebám zrelej pleti.

Masážne a telové oleje, mlieka

Popri prípravkoch určených predovšetkým na pokožku tváre a dekoltu má Weleda v sortimente tiež ošetrovacie a masážne oleje, osviežujúce i vyživujúce telové mlieka určené na starostlivosť o pokožku celého tela

Starostlivosť o vlasy

Prípravky starostlivosti o vlasy Weleda obnovujú a harmonizujú prirodzené funkcie vlasov a pokožky hlavy.
Ich základom sú cukrové tenzidy obohatené o rastlinné výťažky z obilnín – pšenice, prosa a ovsa – zlepšujúce štruktúru vlasov, podporujúce prekrvenie a metabolizmus pokožky hlavy.

Starostlivosť o zuby a ústa Weleda

Komplexná starostlivosť o ústnu dutinu sa neobmedzuje len na čistenie zubov, ale zahŕňa i ďasná, sliznicu úst a prirodzenú mikroflóru úst. A v takejto situácii ju aj použijeme.
Prípravky starostlivosti o ústnu dutinu Weleda používajú ľudia nielen kvôli príjemnej prírodnej vôni, skvelému pocitu v ústach po čistení, zdraviu úst, no predovšetkým ako prevenciu problémov..

Weleda pre deti, je veľmi obľúbená

Hlavne rada pre dojčatá:

 • Nechtíkové pleťové mlieko
 • Nechtíkový dojčenský kúpeľ
 • Nechtíkové rastlinné mydlo
 • Nechtíkový detský krém
 • Nechtíkový detský olej
 • Nechtíkový detský šampón
 • Nechtíkový dojčenský olej
 • Nechtíkový dojčenský krém (na zapareniny)
 • Nechtíkový kúpeľ s bylinkami (Necht. prísada do kúpeľa)
 • Nechtíkový ochranný balzam
 • Nechtíkový pleťový krém
 • Detský zubný gél

Detská kozmetika by mala mať ochranné i hojivé účinky a súčasne neobsahovať látky organizmu cudzie či toxické. V tomto odseku sa zemeriame na Weledu.

Na základe vynikajúcich skúseností odporúča detskú kozmetiku Weleda viac ako 70% nemeckých pôrodných asistentiek…
Detská kozmetika by mala mať ochranné i hojivé účinky a súčasne neobsahovať látky organizmu cudzie či toxické. Dojčenská a detská kozmetika Weleda obsahuje len najkvalitnejšie prírodné látky. Ich najdôležitejšou súčasťou je stáročiami overený nechtík lekársky (Calendula officinalis)

Najobľúbenejší produkt

weleda-univerzalny-vyzivny-krem

Univerzálny výživný krém
V roku 2012 získal cenu Pregnancy & Birth Bloom Awards 2012: Best Organic Product. Medzi jeho milovníkov patria bohatí i zo skromnejších pomerov, celebrity, modelky i jednoduchí ľudia. Spomeňme aspoň známe mená – Victoria Beckham, Brooke Shields, Rihanna, Winona Ryder, Jessica Stam,…

Vyživuje, chráni, hojí a regeneruje každý typ pleti. Môže sa používať ako nočný alebo denný krém, s obľubou sa používa ako krém na ruky. a aj preto je vhodný pre celú rodinu.

Ďalšie produkty prírodnej kozmetiky Weleda

weleda prirodná kozmetika brezovy olej na celulitidu

Brezový olej na celulitídu

Weleda nechtíkové ošetrujúce mlieko

Nechtíkové ošetrujúce mlieko


Weleda brezový olej na celulitídu

Regeneračný olej Granátové jablko

Brezový sprchový peeling

Brezový sprchový peelingViews: 0