Prírodná kozmetika, bez chémie

Prírodná kozmetika, dobrá starostlivosť o pokožku bez chémie. U nás, ešte stále platí, že keď si chce žena urobiť radosť, siahne častejšie po bežnej kozmetike a už toľko nepremýšľa nad dôsledkami svojho správania, na druhej strane rastie počet zákazníkov zodpovedných k sebe a prírode.

O prírodnej kozmetike

Prírodná kozmetika nie je ničím iným než návratom ku skrášľovacím receptom babičiek.

Zákazníkovi, ktorému nie je ľahostajná kvalita potravín, ich zloženie a pôvod, by malo záležať aj na tom, akú kozmetiku používa v starostlivosti o svoju pokožku. Aj tu totiž platí, čím menej chémie, umelých syntetických surovín a podobných“ vylepšujúcich látok „obsahuje kozmetický výrobok, tým lepšie pre jeho zdravie.

Aj predaj niektorých druhov prírodnej kozmetiky má háčik. Pokiaľ biopotraviny sú prísne kontrolované zo strany štátu a ich kvalitu stráži zákon, pri prírodnej a bio kozmetike žiadna takáto prísna legislatívna ochrana neexistuje. Výrobcovia kozmetiky môžu v súčasnosti ľubovoľne použiť skratku bio alebo slová prírodný, ekologický, prípadne ich cudzojazyčné analógie bez nutnosti certifikácie.

A preto nakupujte iba certifikovanu prírodnú kozmetiku.

Obrázok prírodná kozmetika v skle

.

Pár otázok a odpovedí o prírodnej kozmetike.

Kazí sa prírodná kozmetika rýchlo?

Pravdou je, že prírodná kozmetika neobsahuje umelé konzervanty, a tak nevydrží niekoľko rokov, avšak neplatí, že by sa rýchlo kazila. Je však lepšie ju uchovávať v chlade a tme, ideálne v chladničke, potom vydrží bez problémov niekoľko mesiacov.

Je cena certifikovanej prírodnej kozmetiky vysoká?

V súčasnosti je na trhu veľa druhov kvalitnej prírodnej kozmetiky, domáceho i zahraničného pôvodu, v rôznych cenových reláciách. Nemusí nutne platiť, že by certifikát zákonite znamenal vysokú cenu. Na druhej strane pri tejto kozmetike investuje spotrebiteľ do čisto prírodného pôvodu surovín a hlavne do svojho zdravia.

Je vhodná aj pre malé deti?

Bio kozmetiku by mali vyhľadávať osoby so zvýšenou citlivosťou pokožky, čo môžeme prihliadnuť aj na deti. Ak má spotrebiteľ alergiu na konkrétnuu rastlinu, mal by sa jej vyhýbať aj v kozmetike, inak mu hrozí nepríjemná reakcia.

Je prírodná kozmetika menej účinná ako bežná s obsahom chemických látok?

Paradoxne účinnými látkami v bežnej kozmetike sú práve prírodné látky. Napríklad veľmi často používaný retinol nie je ničím iným, než vitamín A. V certifikovanej prírodnej kozmetike sú obsiahnuté iba prírodné látky, napríklad namiesto parafínu a ropných produktov sa používajú rastlinné oleje.

Views: 1