Manuka med – alebo aj medicínsky med

Tento Manuka med je už dlho známy pre svoje antibakteriálne účinky, no a jeho liečebné účinky zatiaľ nie sú využívané naplno, pretože moderná medicína ešte úplne nerozumie molekulárnemu mechanizmu hojenia rán medom.

Je to 100% prírodný včelí med, ktorý pochádza z nektáru novozélandskej rastliny manuka (Leptospermum scoparium). Jeho výnimočné vlastnosti ho odlišujú od iných druhov medu na svete. Stal sa aj predmetom rozsiahleho vedeckého výskumu, ktorý sa zameriaval na objasnenie jeho pozoruhodných prírodných vlastností.

Prečo je taký výnimočný?

 1. Methylglyoxal (MGO): Manuka med obsahuje prirodzenú zlúčeninu MGO, ktorá mu poskytuje neperoxidovú antibakteriálnu aktivitu. Táto zlúčenina sa tvorí prirodzenou chemickou reakciou počas dozrievania medu. Vďaka MGO má Manuka med výnimočné liečivé účinky.
 2. Vzácny pôvod: Pravý Manuka med sa vyrába na Novom Zélande a len počas niekoľkých týždňov v roku, keď kvitne kvet manuky. Jeho množstvo vyprodukované každý rok sa môže značne líšiť v závislosti od počasia a množstva nektáru.
 3. Terapeutické účinky: Manuka med sa používa na liečbu rán, popálenín, kožných ochorení (ako sú ekzémy, psoriáza) a má protizápalové účinky

Ako si vybrať kvalitný Manuka med?

Pred kúpou si všimnite tieto body:

 • Pôvod z Nového Zélandu: Hľadajte overený Manuka med dovezený z Nového Zélandu v originálnom balení s nápisom “Product of New Zealand”.
 • Certifikovaný obsah MGO: Medy s našim červeným logom MGO alebo označením UMF zabezpečia, že dostanete skutočnú kvalitu Manuka medu podľa vašich potrieb.
 • Dôveryhodný výrobca: Hľadajte novozélandskú značku, ktorá má vlastných včelárov a finálne balí med na území Nového Zélandu. To je zárukou kvality a pôvodnosti.

Med je nielen lahodný, ale aj prospešný pre vaše zdravie.

Tento produkt je čistý, absolútne prírodný med z nektáru kvetov kríkov Manuka rastúcich na Novom Zélande. Vyniká vysokou kvalitou. Každá šarža zozbieraného medu je laboratórne testovaná.
Už Maorovia, pôvodné Obyvatelia Nového Zélandu, si vysoko cenili výnimočných vlastností tohto unikátneho medu.

100% prírodný z Nového Zélandu

Med MGO™ prirodzeným spôsobom obsahuje jedinečnú látku metylglyxoal, vďaka ktorej sa výrazne líši v porovnaní s ostatnými medmi.
 Metylglyoxal(MGO) je jednoznačne dominantnou zložkou, ktorá zabezpečuje medu výnimočné vlastnosti.
Prirodzené antibakteriálne vlastnosti metylglyoxalu pri laboratórnych testoch preukázali odolnosť voči zohrievaniu, svetlu, telesným tekutinám a enzýmom.

Med je 100%, nepasterizovaný, neriedený, minimálne filtrovaný, bez akýchkoľvek konzervačných látok a pridaných farbív. Je právom zaraďovaný medzi tzv. SUPERFOODS. Spĺňa kritéria surovej stravy (RAW FOOD).

Prírodný med

Med s označením MGO™ je vhodný na každodenné používanie, a to aj počas dlhšieho obdobia. Možno ho konzumovať alebo priamo aplikovať na pokožku. Má výbornú chuť a dá sa používať ako bežný med.

Čím vyššia hodnota metylglyoxalu sa v mede nachádza, tým je vzácnejší.
 
 

Pravý med MGO™ 550+

Manuka med 400 ilustračný obrázok
Kúpiť

Pravý Manuka med MGO™ 550+

Manuka med 400 ilustračný obrázok
Kúpiť

Cukríky s Manuka medom MGO™ 400+

Manuka med cukríky ilustračný obrázok
Kúpiť

Použitie:

Veľa kladných recenzií zákazníkov potvrdzujú kvalitu a účinnosť Manuka medu.


Ďalšie liečebné využitie:

 • Infekcie dýchacích ciest: môže byť účinný pri liečbe bolesti hrdla, kašľa a nachladnutia.
 • Tráviace ťažkosti:  môže pomôcť pri tráviacich ťažkostiach, ako je hnačka a žalúdočné vredy.
 • Kožné problémy: Manuka med sa môže používať na liečbu rôznych kožných problémov, ako sú ekzémy, akné a psoriáza.
 • Artritída: Niektoré štúdie naznačujú, že môže zmierniť bolesť a zápal pri artritíde.
 • Prebiehajúce štúdie: Prebiehajú klinické štúdie, ktoré skúmajú účinnosť manuka medu pri liečbe rakoviny, cukrovky a iných chronických ochorení.

Bezpečnosť a vedľajšie účinky:

 • Konzumácia: Manuka med je pre väčšinu ľudí bezpečný na konzumáciu v primeranom množstve.
 • Kontraindikácie: Manuka med by nemali užívať ľudia s alergiou na včely alebo med. Tehotné a dojčiace ženy by sa mali pred jeho užívaním poradiť s lekárom.
 • Vedľajšie účinky: Najčastejším vedľajším účinkom sú tráviace ťažkosti, ako je nevoľnosť, hnačka a plynatosť. Tieto ťažkosti sa zvyčajne vyskytnú pri nadmernej konzumácii.
 • Deti a tehotné ženy: Tehotné a dojčiace ženy by sa mali pred užívaním poradiť s lekárom, pretože pre ne neexistuje dostatok údajov o bezpečnosti. Med sa neodporúča deťom mladším ako 1 rok kvôli riziku botulizmu.

Moderný výskum postupne odhaľuje jeho komplexné mechanizmy pôsobenia a otvára cestu k jeho širšiemu využitiu v medicíne. Aj keď je potrebné ešte prekonať určité bariéry, manuka med má potenciál stať sa cenným nástrojom v boji proti rôznym infekciám a pri podporovaní hojenia rán.

Views: 1